غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

یکی از رایج ترین مشکلات کاربران اینترنتی تمام شدن حجم دانلود است. یکی از مواردی که باعث اتمام حجم اینترنت می شود آپدیت های ویندوز است که به صورت خودکار انجام می شود. در نسخه های قبلی ویندوز غیر فعال کردن آپدیت ها به سادگی انجام می گرفت. در ادامه مراحل غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10 که اغلب افراد با آن مشکل دارند ذکر می شود.

برای غیر فعال کردن قابلیت آپدیت خودکار ویندوز (Auto Update) و جلوگیری از استفاده از حجم اینترنت برای دانلود فایل ها در ویندوز۱۰،مسیر زیر را طی کنید:

در Start Menu گزینه Setting را انتخاب کرده و در قسمت جستجو متن Update & Security را تایپ کنید. سپس گزینه یافت شده را کلیک نمایید.

 

بر روی Advanced options کلیک کنید.

 

ابتدا لیست Choose how updates are installed را بر روی Notify to schedule restart تنظیم کنید، قبل از شروع دریافت و نصب به شما اخطاری داده می شود که به صورت اتوماتیک ویندوز آپدیت نگردد.

 

سپس به پایین همین  صفحه رفته و بر روی Choose how updates are delivered کلیک کنید.

 

در این صفحه در صورتی که بر روی زبانه آبی رنگ که روبروی آن on نوشته است کلیک کنید و آنرا به off تغییر دهید به طور کل فرآیند آپدیت اتوماتیک غیر فعال (Disable) خواهد شد. و دو گزینه PCs on my local network و PCs on my local network, and PCs on the Internet به ترتیب برای فعال کردن آپدیت برای کامپیوترهای شخصی و مجازی شما میباشد.

 

همچنین برای پاک کردن آپدیت های نصب شده در صفحه Update & Security با کلیک بر روی گزینه View your Update history  میتوانید شرایط دانلود و نصب آپدیت ها را مشاهده کرده و با کلیک بر روی  گزینه Uninstall updates  صفحه حذف و نصب آپدیت ها نمایش داده میشود.

 

بالاترین گزینه در این لیست، جدیدترین آپدیت نصب شده و پایین ترین آن ها، آپدیت های قدیمی است که با انتخاب و کلیک بر روی گزینه uninstall در بالای صفحه، آن آپدیت شروع به حذف شدن میکند.

 

ارتباط با ما

  • دفتر غرب طهران                                         66533179
  • دفتر طهران مرکز                                         88015916
  • پاسخگوی ۲۴ ساعته                         09125018063
  • آدرس ایمیل             info [at] helprayan24.com